Anděl

 

Andělé už nejsou jen náboženským symbolem.

Andělé jsou od pradávna považováni za náboženské symboly. Jsou to poslové Boží a obvykle mají podobu mužské postavy s křídly. Bývají považováni za stvoření mnohem mocnější než lidé a v biblických příbězích vystupují jako ochránci a vykonavatelé Boží vůle.

Nicméně v dnešní době je už význam tohoto symbolu mnohem obecnější a motiv Anděla už není jen náboženský. To, že máš na svém zápěstí korálek se symbolem Anděla, znamená ochranu, zbožnost a spiritualitu. Některá zobrazení andělů mohou symbolizovat také nevinnost, lásku nebo čistotu, ale mohou mít i zcela specifický význam, spojený přímo s tebou a má za úkol tě chránit, odvádět zlé věci nebo lidi, co ti protínají nějakým způsobem tvůj život.

 

Mnohdy záleží na konkrétním vyobrazení a provedení 

Anděl strážný symbolizuje božského ochránce a proto bývá často zobrazován jako dospělá lidská postava, která hlídá, nebo drží v náručí dítě. Obecně takové vyhledávají lidé, kteří mají rádi děti nebo sami hledají ochranu.

Cherubíni jsou zase malí buclatí andílci, kteří jsou vyobrazováni v letu, nesou poselství lásky a bývají oblíbeným motivem pro zamilované. Jedním z nejtypičtějších je andělíček s lukem a šípem, který střílí do srdce.

Lucifer (nebo prostě ďábel) byl andělem, který se vzepřel Boží vůli a byl za to vyhnán z Ráje. Bývá často zobrazován jako padlý Anděl, s mečem potřísněným krví a uťatými nebo poraněnými křídly. Tento symbol je oblíbený hlavně mezi příznivci tzv. gotického hnutí (Goths), motorkáři a lidmi, kteří se zajímají o černou magii, ale často je oblíbený i mezi těmi, kdo se cítí být mimo hranice společenských konvencí.

Andělská křídla jsou duchovním symbolem osvícení, ale mohou také, podobně jako slovní spojení, vzít někoho pod ochranná křídla, představovat ochranu vyšší moci. Ve středověkých kulturách byla křídla znamením rychlosti a síly.

 


Podívej se na stříbrné korálky a přívěsky se symbolem ANDĚLA