Bílá barva

 

Symbolika a význam jednotlivých barev spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v každém z nás pocity a různé vibrace. Vnímání jejich energie nás posouvá zase o kousek dál v našem sebepoznání. 

Víš, která barva nejintenzivněji odráží světlo a je považována za božskou? Ano, je to bílá barva. A právě symboliku a výklad bílé barvy najdeš v tomto článku.

 

Duchovno, spiritualita, čistota a panenská nevinnost, ale oproti tomu také chlad, tajemno, vše nepoznané a neviditelné. To jsou jen některé výklady bílé barvy. Právě tato světlá a zářící barva v nás probouzí upřímnost, spravedlnost, pocit sjednocení a dokonalé harmonie. V paralele s čistým papírem pro mnohé vyjadřuje nové začátky, kterými si každá z nás v průběhu života procházíme a po kterých mnohdy voláme. Bílá je dokonalost, svoboda i osvícení. Je barvou čisté duše, možná až dokonalé, přirozené a obnažené krásy, kterou v sobě rády objevujeme. Jelikož v sobě bílá barva obsahuje spektrum ostatních barev, usnadňuje nám napojení na energie přírodních sil a naopak ochraňuje před těmi negativními. 

Bílou barvu rády kombinujeme s jinými barvami, ať už v našich domovech, šatnících nebo věcech, kterými se obklopujeme. Ale věděla jsi, že v kombinaci s černou vyjadřuje skromnost až zdrženlivost? Pokud bílou kombinujeme se zelenou (například v šatníku), působíme na ostatní upřímným dojmem a čestným jednáním. Pokud k bílé přidáš červenou, vyjádříš tím svou odvahu a sebevědomý postoj k životu.

 

Barvy v nás vyvolávají spoustu pocitů a emocí. Pokud tě můj článek zaujal, sdílej ho i ostatním a podívej se i na další články o symbolice. Nech se inspirovat a objev sama sebe...

 

Prohlédni si korálky s bílou barvou.