Bílá

 

Symbolika a význam jednotlivých barev spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v každém z nás pocity a různé vibrace. Vnímání jejich energie nás posouvá zase o kousek dál v našem sebepoznání. 

Víš, která barva nejintenzivněji odráží světlo a je považována za božskou? Ano, je to bílá barva. A právě symboliku a výklad bílé barvy najdeš v tomto článku.

 

Duchovno, spiritualita, čistota a panenská nevinnost, ale oproti tomu také chlad, tajemno, vše nepoznané a neviditelné. To jsou jen některé výklady bílé barvy. Právě tato světlá a zářící barva v nás probouzí upřímnost, spravedlnost, pocit sjednocení a dokonalé harmonie. V paralele s čistým papírem pro mnohé vyjadřuje nové začátky, kterými si každá z nás v průběhu života procházíme a po kterých mnohdy voláme. Bílá je dokonalost, svoboda i osvícení. Je barvou čisté duše, možná až dokonalé, přirozené a obnažené krásy, kterou v sobě rády objevujeme. Jelikož v sobě bílá barva obsahuje spektrum ostatních barev, usnadňuje nám napojení na energie přírodních sil a naopak ochraňuje před těmi negativními. 

Bílou barvu rády kombinujeme s jinými barvami, ať už v našich domovech, šatnících nebo věcech, kterými se obklopujeme. Ale věděla jsi, že v kombinaci s černou vyjadřuje skromnost až zdrženlivost? Pokud bílou kombinujeme se zelenou (například v šatníku), působíme na ostatní upřímným dojmem a čestným jednáním. Pokud k bílé přidáš červenou, vyjádříš tím svou odvahu a sebevědomý postoj k životu.

 

Barvy v nás vyvolávají spoustu pocitů a emocí. Pokud tě můj článek zaujal, sdílej ho i ostatním a podívej se i na další články o symbolice. Nech se inspirovat a objev sama sebe...

 

Prohlédni si korálky s bílou barvou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení