Hvězda

 

Symbol hvězdy je opředen určitým úžasem. Stačí se jen podívat na jasnou noční oblohu, abyste zažili naprosté uvědomění si vnitřního klidu a absolutní bezvýznamnosti zároveň. Hvězdy jsou majestátní a nedotknutelné. Není tedy divu, že jsou pro lidstvo neustále inspirující. Kolikrát už jste se zadívali na oblohu a něco si přáli? Nebo jste použili výraz „Vzhůru ke hvězdám“?

Hvězdy jsou naprosto úžasné, jsou to v podstatě obrovské plynné koule, které drží pohromadě pouze silou vlastní gravitace. Svým způsobem jsou dokonalou ukázkou soběstačnosti a vynalézavosti. Naše fascinace nebesy v kombinaci s matematikou a mytologií dala vzniknout jednomu z nejrozšířenějších symbolů. Hvězdy jsou velkou součástí naší historie i současné kultury. Staly se posvátným a duchovním symbolem mnoha náboženství po celém světě. Hvězdy byly symbolem božského vedení a ochrany. Betlémská hvězda představuje boží vedení, zatímco Davidova hvězda je mocným symbolem ochrany.

 

A co může znamenat hvězda, pokud si ji navlékneš v podobě nádherného korálku na svůj náramek?

Kamkoliv půjdeš, bude tě chránit. Hvězda totiž odhání zlo a rozptyluje negativní energii. Je duchovním kompasem, který tě vede správným směrem. Denně ti bude připomínat, čeho všeho jsi dosáhla a ještě v životě dosáhneš. Nemusíš koukat na noční oblohu, aby sis mohla něco přát. Hvězda tě bude vždy motivovat k dosažení cílů, které si ani nedokážeš představit. Stačí věřit…

 

Pokud existuje nějaký tvar, který překypuje symbolikou, je to hvězda. Motivace, ochrana, přání a spiritualita - to vše hvězda představuje. Od doby, co se díváme na noční oblohu, používáme hvězdy k navigaci, ať už z duchovního nebo směrového hlediska. Neustále nám připomínají, že existuje něco většího než my. Hvězdy nejsou jen zářícími jasnými světly, která nám značí cestu životem, ale také měřítkem, podle něhož měříme svou vlastní jedinečnost.

 

Podívej se na šperky se symbolem HVĚZDY.