Růžová barva

 

Symbolika a význam jednotlivých barev spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v každém z nás pocity a různé vibrace. Vnímání jejich energie nás posouvá zase o kousek dál v našem sebepoznání. 

Víš, která barva vyjadřuje jemný způsob života, zdrženlivou eleganci, slavnostní náladu nebo sentimentální city? Určitě jsi uhodla - RÚŽOVÁ.

Růžová barva symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost, avšak bez pudové smyslnosti. Pokud jsi romantická něžná duše, nejspíš bude hrát právě růžová barva důležitou roli v tvém životě. Mísí se v ní oslabená červená a obohacená bílá barva, tudíž ji můžeme popsat jako kombinaci mužské a ženské energie v něžné harmonii. Ne nadarmo se obrazně říká, že pohled na svět s růžovými brýlemi nám deformuje realitu směrem k harmonii, porozumění a představě o romantické budoucnosti. Ale pozor, tento pohled je sice příjemný, bohužel vás občas s vaším vědomím odvede od vážných životních věcí a rozhodnutí. A pozor dámy, bylo dokázáno, že růžová zvyšuje chuť na sladké.

Proč bývá často růžová barva nejoblíbenější barvou u dětí? Jejich myšlení, pohled na svět a vlastně i chování, je nejvíce ovlivňováno city. Mnohem více než my dospělí potřebují lásku, péči, porozumění a laskavost.

 

Barvy v nás vyvolávají spoustu pocitů a emocí. Pokud tě můj článek zaujal, sdílej ho i ostatním a podívej se i na další články o symbolice. Nech se inspirovat a objev sama sebe...

 

Podívej se na stříbrné korálky a přívěsky s RŮŽOVOU BARVOU.