Stříbrná barva

 

Symbolika a význam jednotlivých barev spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v každém z nás pocity a různé vibrace. Vnímání jejich energie nás posouvá zase o kousek dál v našem sebepoznání. 

 

Zdobná, půvabná, ladná, sofistikovaná a elegantní - tak na nás většinou působí právě STŘÍBRNÁ barva. Je také považována za symbol měsíce, čistoty a průzračnosti. Spousta z nás vnímá stříbrnou barvu jako uklidňující, meditativní, až telepatickou. Dále je oblíbenou barvou pro zařizování interiérů díky modernímu, hladkému a elegantnímu vzhledu, který dodává.

Ačkoli první doklady o těžbě stříbra pocházejí z doby 3 000 let př. n. l., slovo "stříbro" se jako název barvy stříbra používalo až v roce 1481. Časem se vytvářely stříbrné pigmenty, které se hojně používaly k barvení některých artefaktů, a některé z nich se používají dodnes.

Stříbro je drahý kov a stejně jako zlato často symbolizuje bohatství a zámožnost. Někteří dokonce věří, že odraz ve stříbrné barvě je zrcadlem tvojí duše a pomáhá ti vidět sebe sama tak, jak tě vidí ostatní. Stříbrná barva je také barvou naděje, bezpodmínečné lásky, meditace, mystické vize, něhy, laskavosti, citlivosti a psychických schopností. Jednou z nejzásadnějších vlastností stříbrné barvy je ta, že odvádí z těla negativní energii a nahrazuje ji pozitivní energií.

 

Barvy v nás vyvolávají spoustu pocitů a emocí. Pokud tě můj článek zaujal, sdílej ho i ostatním a podívej se i na další články o symbolice. Nech se inspirovat a objev sama sebe...

 

Podívej se na korálky stříbrné barvy.