Stříbrná barva

 

Symbolika a význam jednotlivých barev spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v každém z nás pocity a různé vibrace. Vnímání jejich energie nás posouvá zase o kousek dál v našem sebepoznání. 

 

Zdobná, půvabná, ladná, sofistikovaná a elegantní - tak na nás většinou působí právě STŘÍBRNÁ barva. Je také považována za symbol měsíce, čistoty a průzračnosti. Spousta z nás vnímá stříbrnou barvu jako uklidňující, meditativní, až telepatickou. Dále je oblíbenou barvou pro zařizování interiérů díky modernímu, hladkému a elegantnímu vzhledu, který dodává.

Ačkoli první doklady o těžbě stříbra pocházejí z doby 3 000 let př. n. l., slovo "stříbro" se jako název barvy stříbra používalo až v roce 1481. Časem se vytvářely stříbrné pigmenty, které se hojně používaly k barvení některých artefaktů, a některé z nich se používají dodnes.

Stříbro je drahý kov a stejně jako zlato často symbolizuje bohatství a zámožnost. Někteří dokonce věří, že odraz ve stříbrné barvě je zrcadlem tvojí duše a pomáhá ti vidět sebe sama tak, jak tě vidí ostatní. Stříbrná barva je také barvou naděje, bezpodmínečné lásky, meditace, mystické vize, něhy, laskavosti, citlivosti a psychických schopností. Jednou z nejzásadnějších vlastností stříbrné barvy je ta, že odvádí z těla negativní energii a nahrazuje ji pozitivní energií.

 

Barvy v nás vyvolávají spoustu pocitů a emocí. Pokud tě můj článek zaujal, sdílej ho i ostatním a podívej se i na další články o symbolice. Nech se inspirovat a objev sama sebe...

 

Podívej se na korálky stříbrné barvy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení