Obdaruj svou maminku!

Den matek připadá na druhou májovou neděli a my si tak máme možnost připomenout ty nejdůležitější ženy v našem životě! Cílem tohoto svátku je připomenout si jedinečnost a nepostradatelnost naší maminky. 

 

,,Na chvíli se zastav a potěš svoji maminku, nebo pokud jsi onou maminkou, tak sama sebe, symbolickými korálky na náramek s motivy rodiny a mateřské lásky  z mého eshopu. Každý korálek  jsem vybírala s láskou k mojí mamince i vlastním dětem a stejnou energii posílám s každým takovým korálkem směrem k Tobě."

- Vendy Daňková, majitelka eshopu

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK MAMINKA A DCERA

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK POUTO RODINY

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK STROM LÁSKY

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK NOVOPEČENÁ MAMINKA

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK NEKONEČNO 

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK SYNOVA LÁSKA

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK MATEŘSTVÍ

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK HOLČIČKA

Den matek

STŘÍBRNÝ KORÁLEK RODINA

Věděla jsi, že?

Na závěr jsem si pro Tebe připravila 10 zajímavostí ohledně Dne matek.

 

1) Tvoje maminka je jednou z celkového počtu 2,2 bilionu maminek na světě.

2) Datum, kdy se slaví Den matek se různí podle toho, kde na světě se zrovna nacházíš. V Česku, stejně jako v Německu nebo Španělsku, tento den připadá na květen. Ve Velké Británií je to už březen, naopak například v Thajsku se slaví tento svátek v srpnu - v den narozenin aktuální královny Sirikit.

3) Mezi dárky, které většina maminek ráda dostává k jejich svátku jsou krásné květiny, sladkosti, nebo nádherné šperky, které toho mnohdy řeknou nejvíce.

4) Průměrná útrata za dárek pro maminku se různí v závislosti na zemi a zdrojích. Odhaduje se, že například loni v USA bylo v průměru vynaloženo kolem 186 dolarů za jeden dárek, v Kanadě 84 kanadských dolarů, ve Francii 53 Eur a ve Velké Británii v průměru 30 Liber. Napadlo Tě, že je to hodně nebo málo?

5) Ve Velké Británií se na Den matek uskuteční nejvíce telefonních hovorů z celého roku. Hovory s maminkami způsobují větší zatížení linky až o 37 % oproti jinému dni v roce. Den matek tak překonává třeba i Silvestr či Štědrý den.

6) Všimla sis někdy, že v naprosté většině jazyků po celém světě slovo "máma" začíná písmenem "m"? ... Maminka, Mother, Mutter, Madre, Mère, Mãe, Мајка ...

7) Co se týká celosvětového významu Dne matek, tak je to hned po Vánocích a Velikonocích třetí nejoslavovanější významný svátek v roce. A to už  něco znamená.

8) Je poměrně zajímavé, že muži utratí asi o 35 % více peněz na dárcích pro svou matku než ženy. Jsou to právě určité výčitky, že přes rok nemají na svoje maminky tolik času?

9) Den matek je také jedním z nejvytíženějších dnů v restauracích a kavárnách. Neméně si tento den pochvalují salony krásy i wellness centra.

10) V Den matek, ačkoliv se tak jmenuje, často neobdarováváme pouze a jen svoji maminku, ale rádi a často děláme radost svým babičkám, sestrám, tetám nebo sestřenicím. Každá matka si přece zaslouží uznání a pocit, že je pro nás všechny nepostradatelnou osobou.

Den matek

Proč zvolit značku Daniek?

  • Šperky jsou vyrobeny z kvalitního stříbra ryzosti 925/1000
  • Český rodinný eshop budovaný s láskou
  • Posíláme i na dobírku
  • Vrácení zdarma + dva roky záruka na všechny šperky