Péče o stříbro

Jak pečovat o stříbrné šperky Daniek?

Všechny šperky Daniek jsou prvotřídní kvality. Vyrobeny jsou z kvalitního stříbra ryzosti 925/1000, precizně zpracované do nejmenších detailů. Díky povrchové úpravě mají šperky Daniek dlouhou životnost a jsou vhodné ke každodennímu nošení. Doporučím Ti však tři situace, kdy je lepší náramek odložit

  • Zaprvé při úklidu s chemikáliemi (např. chlor, čpavek, savo). 
  • Zadruhé si náramek sundej při sportu, šperkům opravdu ubližuje lidskýpot
  • A zatřetí doporučuji náramek odložit při těžkéfyzicképráci - mohl by se uvolnit kamínek a vypadnout. 

Pokud Ti šperky zčernají, nejedná se o vadu materiálu. Černání stříbra je přirozený jev, jde o oxidaci jeho povrchu. Nejlepším způsobem jak černání stříbrného šperku předejít je jeho nošením. V případě zčernání šperku doporučuju ho vyčistit ve speciálním roztoku na čištění stříbra (běžně dostupný v drogeriích) nebo vyčistit speciálním hadříkem na čištění stříbra. Šperky Ti také vyčistí v jakémkoliv klenotnictví. Pokud náramek odkládáš na delší dobu, můžeš využít naši speciální šperkovnici na symbolický náramek.

Péče o stříbro

,,Jsem registrovaná u Puncovního úřadu České republiky a jsem držitelem odpovědnostní značky dovozce/prodejce drahých kovů. To znamená, že ručím za kvalitu mých šperků a moje šperky jsou kontrolovány českým Puncovním úřadem."

 - Vendy Daňková, majitelka eshopu

Náhled do registru