UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené může dojít k pozdější expedici zásilek v termínu 7.-19. června.

Maceška: Květina, která vypráví příběhy srdce

Krásné květy macešky jsou oblíbené nejen v zahradách, ale i v srdcích lidí po celém světě. Pestrobarevná tajemná květina je často spojována s hlubokými emocemi. Od myšlenek a vzpomínek až po lásku a kreativitu, zůstává maceška trvalým symbolem v mnoha kulturách a tradicích. Květina, která skutečně vypráví příběhy srdce, a její krása a význam Tě inspirují k tomu, aby sis vážila vzpomínek, prožívala lásku a podporovala kreativitu ve svém každodenním životě.

Pojďme se podívat na symboliku macešky a možná i odhalíme příběhy, které tato květina vypráví. Jedním z hlavních symbolických významů macešky je její spojení s myšlenkami a srdcem. Často je vnímána i jako květina, která pomáhá uchovávat vzpomínky na milované osoby a důležité momenty v životě. Maceška je silně propojena s láskou a romantickými city. Ve viktoriánské květomluvě, kde se květiny využívaly k vyjadřování tajných zpráv, symbolizovala tajnou lásku nebo obdiv. Darování macešky tak představovalo nenápadným a něžným způsobem, jak vyjádřit skryté city a romantické touhy. V některých kulturách maceška symbolizovala památku a úctu k zesnulým, je považována za symbol strážce karmy. Vysazování macešek na pietních místech dodnes slouží jako připomínka na milované, kteří již nejsou mezi námi. Díky této krásné květině můžeš vyjádřit úctu a trvalou vzpomínku na ty, které jsi ztratila.

Šperky se symbolem macešky jsou krásným způsobem, jak nosit tuto květinu blízko sebe a zároveň vyjádřit hluboké emoce a odhalit své vnitřní já. Díky své barevné rozmanitosti a kráse je maceška i symbolem kreativity a inspirace. Šperky s maceškou jsou nositeli pozitivní energie a inspirace pro tvůrčí myšlení. Ať už jde o náramek, prsten, náušnice, nebo korálek, každý šperk s maceškou nese osobní poselství a je krásným doplňkem  jakéhokoliv outfitu.

Naše šperky se symbolem macešky

 

 

 

Jak si symbolický náramek sestavit?

Dozvíš se v našem jednoduchém tutoriálu.

Zobrazit
Maceška: Květina, která vypráví příběhy srdce