BLOG - Symbolika korálků

 Chceš znát význam symbolů na Tvém náramku? 

Šperky jsou staré jako lidstvo samo. Vyskytují se ve všech kulturách a jejich historie se táhne už od pravěku. A od svého počátku měly funkci nejen ozdobnou, ale především symbolickou. I dnes se můžeme vrátit k tomuto původnímu smyslu šperků. Každý korálek na Tvém symbolickém náramku vyjadřuje Tvou osobnost a styl. Funguje jako talisman nebo symbol Tvého života. 

 

Symbol květiny
Symbol květiny

 

Symbolika květin fascinuje lidstvo již tisíce let. Jazyk květin je po staletí uznáván v mnoha zemích Evropy a Asie. Symbolika květin byla znázorňována již v mytologii, folklóru nebo sonetech starověkých Řeků, Římanů, Egypťanů a Číňanů. Květiny byly nejčastěji spojovány se znamením lásky a galantnosti.

Změna nastala na počátku 18. století, kdy Lady Mary Wotley Montanu cestovala po Orientu a podávala zprávy ze svých cest skrze květiny. Symbol květin, tak získal jiný rozměr. Od této doby je řeč květin běžně používána. Květinou lze vyjádřit pocity, myšlenky nebo nálady.

V 19. století, ve viktoriánské době, se stalo učení se symbolu květin velice populární zábavou. Květiny sloužily nejen na okrasu, ale například jako zašifrovaný vzkaz pro to, co chtěli lidé říci, ale nechtěli to nahlas vyslovit. Pomocí květin, a toho v jakém stavu byly doručeny, se předávaly vzkazy či byly kladeny tiché otázky.

Darování květiny byl a je způsobem, jak sdělit své pocity a názory druhé osobě. Schopnost, jak předat informaci beze slov, v tom spočívá jejich kouzlo. Každý druh květiny má svůj zvláštní význam. V mnoha náboženství symbolizují květiny duchovní probuzení.

Korálky se symbolem květin jsou velice nápaditým dárkem. Jsou nadčasovým doplňkem, který vám dodá pozitivní energii. Každý druh květiny symbolizuje určitý pocit. Korálek se symbolem květiny, který vám byl darován, je tichým vzkazem od blízkého člověka. Jen vy a on víte, co je důvodem k darování korálku se symbolem květiny.

Darování korálku nebo přívěsku se symbolem květiny by mělo být opravdu rozmyšlené. Mělo by jít od srdce a vyjadřovat pocity k dané osobě. Významy jednotlivých druhů květin se liší. Například růže značí lásku či tajné city, orchidej smyslnost a vášeň, lilie symbolizuje čistotu a naslouchání, pivoňka je květinou dávných lásek a chryzantéma je květina přátelství a věčnosti.

Ať už korálek se symbolem květiny darujete, obdržíte ho nebo si jeho koupí uděláte radost sama sobě, je to nádherný dárek. Šperky a květiny odjakživa vytvářely nerozlučnou dvojici, která k sobě patří.

 


Prohlédni si šperky Daniek se symbolem KVĚTINY:

 

Číst článek
Symbol růže
Symbol růže

 

Růže je považována za královnu květin. Symbolizuje mnoho pocitů a představuje ztělesnění krásy, půvabu a nevinnosti. O jejím božském původu se hovoří hned v několika náboženstvích.


Ve starém Egyptě byla růže považována za květinu duchů, která pomáhala přenášet lásku na milované osoby i po jejich smrti.
Řecká mytologie v jedné verzi praví, že růže vyrostla z kapek krve umírajícího boha Adonise, jenž je symbolem koloběhu přírody. Růže se tak stala symbolem znovuzrození a lásky, která neumírá. Druhá verze říká, že růži stvořil bůh Dionýsos a zasvětil ji Afrodité, bohyni lásky.
Ne vždy, ale byla růže jen symbolem lásky. S růží byla spojována i bolest. Kvůli jejím snadno opadávajícím listům symbolizovala pomíjivost a smrt. V raném křesťanství byla považována růže ve spojení s křížem za symbol mlčenlivosti a prolité Kristovy krve. V Anglii se stala růže symbolem dvou soupeřících rodů ve válce, která trvala třicet let a byla nazývána jako válka růží.

Symbolika růže v současné době je spojována především s vyjádřením pocitu k druhému člověku. Na jednu stranu je to pocit lásky, vášně či okouzlení, na straně druhé, každá růže má trny a ty mohou symbolizovat bolesti s láskou spojené.
Jak se říká „Není růže bez trní“. Což může být chápáno tak, že každá láska má své překážky. A každá překonaná překážka nás posouvá dále.

Korálek či přívěsek s růží je vhodným dárkem pro vaši blízkou osobu, která si zaslouží vaše city. Vyjádřete druhému svou víru v to, že vaše láska je věčná a nic ji nezastaví. Každý korálek má svůj tajný příběh. Za korálky se symbolem růže je schován příběh o lásce, vášni a přátelství. 

Ozdobte svou ruku vkusným  náramkem doplněným o korálek se symbolem růže, a dejte tak svému okolí najevo, že má pro vás šperk emocionální hodnotu. Umocní vaši ženskost a energie do něj vložená, vás nabije na celý den.

Vhodně zvolený náramek a korálek s růží perfektně doplní jakýkoliv outfit. Je to doplněk, který se hodí vzít si nejen při slavnostní chvíli, ale zpestří vám i běžný den.

 


Prohlédni si šperky se symbolem RŮŽE:

 

Číst článek
Lapač snů
Lapač snů

 

Lapač snů je populární indiánský ochranný amulet. K pochopení jeho významu je nutné vědět, že Indiáni ctí přírodu a vesmírné cykly.  

K původu lapače snů se vážou tři legendy. 

První praví, že první lapač snů vytvořil kmen Siouxů, který věřil, že kruh lapače je jako síť života - dobré myšlenky nebo sny zůstanou v síti a zlé myšlenky a sny propadnou dírou uprostřed.  

Druhá legenda vypráví o starém indiánském šamanovi, který vystoupal na vysokou horu a měl vidění. Zjevil se mu Iktomi - učitel moudrosti v podobě pavouka. Pavouk vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a uprostřed tkal síť. Pověděl šamanovi o cyklu života - dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když skončil, podal šamanovi upletenou síť, která byla dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měla pomoct jemu a jeho národu k dosažení vizí. 

Podle třetí legendy lapač snů vytvořila maminka z kmene Čipevajů, jejíž děťátko v noci plakalo. Šamanka jí poradila vyrobit talisman pro klidný spánek. Síť uvnitř kruhu zachytí špatné sny, dobré sny sklouznou po peříčkách k spícímu dítěti. Ty špatné ráno spálí slunce. Podle této legendy matka doprostřed lapače umístila kamínek, ten měl představovat duši jejího dítěte. Kmen Čipevajů vyrábí lapače dodnes a věší je nad kolébky miminek a novomanželů.  

Všechny tyto legendy se shodují v tom, že lapač snů sbírá pozitivní energii a ničí negativní. Lapač snů nemusíš umístit pouze nad postel, svou funkci bude plnit zavěšený kdekoliv v domě. Důležité je, aby na něj svítilo slunce. 

 

Lapač snů se skládá ze čtyř částí.

Hlavní část lapače tvoří kruh, ten značí hranici světa a chrání vše, co je uvnitř. Je to tedy první překážka pro zlé sny, myšlenky či špatnou energii. Je tvořen z vrbových větviček, které mají podle Indiánů magickou moc. Uvnitř kruhu je napletená síť. Měla by mít hodně uzlíků a být hustá, aby zachytila co nejvíce snů a energie. Zlé sny v síti zabloudí, a nedostanou se tak ke kamínku. Ráno je spálí slunce. Dobré sny sklouznou po peříčkách ke spícímu. Uprostřed celého lapače je kamínek nebo korálek, který znázorňuje tebe. Tvou duši. Protože ty jsi střed svého vesmíru. 

Důležité je také to jaké barvy jsou na lapači použity. Například fialová barva umocňuje jeho magickou moc, růžová podpoří lásku ve tvých snech. 

 

Korálek se symbolem lapače snů na tvém náramku znamená, že jsi v souladu s přírodu, ochraňuje tě, sbírá pozitivní energii a ničí tu negativní.

 

Podívej se na stříbrné korálky a přívěsky se symbolem LAPAČE SNŮ 

 

Číst článek
Písmena
Písmena

 

Od okamžiku, kdy ses narodila, je jméno nedílnou součástí tvého života. Jedním z oblíbených symbolů na tvém náramku může být právě počáteční písmeno tvého jména, jména tvých dětí nebo partnera. Málokdo ví, že i počáteční písmena ve jméně nesou svoji symboliku a dokážou o člověku ledasco napovědět. Nejsou definitivní charakteristikou, spíše naznačují směr, jakým se tvá povaha vydává.

Už máš svoje písmeno na náramku? Najdi si ho TADY.

 

A - s sebou nese energii a ohromnou sílu. Tvojí předností je silná motivace i schopnost motivovat druhé, kterým učaruješ často tvojí osobitostí.

 

B - můžeme označit za symbol zdvořilosti a slušného chování. Jsi citlivá a empatická bytost a těžko se ti říká ne. Nezapřeš v sobě ani týmového ducha.

 

C - nám ukazuje, že jsi komunikativní, zvědavá a cílevědomá. Tvůj životní optimismus a nasazení může ale na někoho působit lehce necitlivě a netaktně.

 

D - znamená vyrovnanost a pracovitost. Jméno s tímto prvním písmenem tě předurčuje k úspěchu. Tvé kroky v životě často řídí spíše logika, než že bys šla za hlasem srdce.

 

E - je vřelost, soucitnost, laskavost. Tomu všemu patří i tvoje velká flexibilita, tedy schopnost se čemukoli přizpůsobit.

 

F - z tebe dělá velice přátelského a pro ostatní sympatického člověka. Jsi vstřícná a často nadmíru zodpovědná a rozumná.

 

G - se pojí s duchovnem a spiritualitou. Máš tedy sklony k víře, případně v tvém životě hrají velkou roli různá znamení a symboly. Oproti tomu jsi otevřená novým věcem a ochotná je i zkoušet.

 

H - znamená moudrost, rozvážnost i klid. Jsi snílek s velkou fantazií, což se projevuje v tvojí kreativní povaze a vysoké dávce představivosti.

 

CH - je kombinací C a H, od prvního si vypůjčilo radost a pozitivitu, od druhého rovnováhu a moudrost.

 

I - naznačuje velký smysl pro spravedlnost a také pečlivost. Tvoje jiskřivá inteligence a chytrost se může lehce odrážet v náladovosti.

 

J - je symbolem vůdcovství, bojovnosti, odhodlání a velké samostatnosti. Za svůj názor jsi schopná se rvát do roztrhání těla a často se stává, že ostatní překlopíš na svoji stranu.

 

K - značí odvahu, ale také lehkovážnost, která často provází tvoje rozhodnutí. Možná trochu překvapivě jsi smířlivá a často hledáš nějaký kompromis. Jen pozor, může se to odrážet v tvojí celkové spokojenosti.

 

L - v sobě ukrývá hlavně tvoji živost a aktivitu. Máš vždycky co říct a to vše se spojuje v čiré kreativitě. Lidé s počátečním písmenem L mají často umělecké nebo tvůrčí sklony.

 

M - je opakem předešlého písmena L a nese v sobě tedy vážnost, až zahloubanost. Jsi přemýšlivým člověkem a nic neděláš jen tak bez rozmyslu. Máš ráda vše tak jak je a těžko se přizpůsobuješ novinkám, obzvláště těm, co ti narušují tvoje rituály nebo osobní prostor.

 

N - vyjadřuje nadšení a touhu po svobodě. Mimo to jsi vtipná a v kolektivu komunikativní a zábavná. Oproti tomu, až možná překvapivě, přehnaně žárlíš na svůj protějšek.

 

O - na začátku jména znamená starostlivost a náklonnost. Jsi velmi zvídavá a potrpíš si na dramatičnost okamžiku, v pozitivním a bohužel i negativním smyslu slova. Jsi úžasnou maminkou nebo jí teprve budeš?

 

P - je písmeno vědění. Jsi tedy velmi bystrá a učenlivá. Nedělá ti problém se adaptovat na novou životní etapu. Tvoje vědomosti někdy mohou vést až k sobeckosti a neochotě se o ně podělit, zvláště pokud máš pocit, že je protějšek vysloveně hloupý.

 

Q - zahaluje člověka tajemnou aurou. Jedná se o takovou směsici lenosti, přitažlivosti i věrnost.

 

R - v tobě sjednocuje toleranci s idealismem. Za všech okolností se snažíš najít takové řešení, aby byli všichni ve tvém okolí spokojení. Někdy můžeš mít pocit, že ať se snažíš, jak chceš, nezavděčíš se všem.

 

S - znamená zručnost a také výkonnost. Tyto vlastnosti se promítají do v tvojí potřebě se stále zdokonalovat, až někdy soutěžit. Jsi také čestná a nadevše pravdomluvná.

 

T - je mírumilovné a nekonfliktní písmeno, někdy neklidné a stahující se do samoty. Do tvých vlastností nesmazatelně patří originalita a s tím spojená výjimečnost, někdy až výstřednost.

 

U - značí úsměv a štěstí. Tímto pozitivním vztahem k životu inspiruješ lidi okolo sebe. Jsi velmi sensitivní a silně emotivní a často až nevyrovnaná.

 

V - vyjadřuje neúnavnost, píli a odhodlanost. Lidé s tímto počátečním písmenem ve jméně bývají často úspěšnými byznysmeny s tahem na branku, pozor však na přehnanou strohost.

 

W - je neobvyklé písmeno a nese v sobě uměleckost, impulzivnost, touhu po dobrodružství a někdy též lakomost.

 

X - je smyslné, ale někdy přelétavé. Máš ráda svůj život v harmonii a vyžíváš se v péči o druhé.

 

Y - je také nepříliš časté písmeno a přináší lidem intuitivnost a sebevědomí. Jsi často přespříliš upřímná a máš ráda svoji nezávislost.

 

Z - je posledním písmenem a pojí se se silou vůle, autoritativností a respektem. Dotahuješ věci do konce a s touto vlastností jsi nejspíše vůdčí osobností, ať už v zaměstnání nebo rodině.

 

Číst článek
Znamení zvěrokruhu
Znamení zvěrokruhu

 

Víš, jak znamení zvěrokruhu definuje Tvou osobnost?

Na významu všech znamení zvěrokruhu a jejich charakteristik je něco tajemného a zábavného, zejména pokud nám pomůže rozluštit některé otázky našeho života související se sebepoznáním.

 

Jak zvěrokruh vznikl: 

Zvěrokruh pochází z latinského ,,zōdiacus“, které zase pochází z řeckého „zōdiakos kuklos“, což znamená „kruh zvířat“. Od nejstarších dob byl zvěrokruh univerzálně používán k předpovídání nebo odrážení charakteristik osobnosti, ať už pocházel z čínské, mezopotámské, indické, egyptské nebo jiné kultury. Vše bylo ozvěnou starověké filozofie nazvané příhodně „Jak nahoře - tak dole“, kterou dnes nazýváme astrologií. Původ zvěrokruhu se datuje ke konci 5. století př. n. l., kdy babylonští astronomové rozdělili oblohu na dvanáct stejných znamení, a tedy dvanáct měsíců po třiceti dnech. Každé znamení obsahovalo třicet stupňů nebeské délky, čímž vznikl první známý nebeský souřadnicový systém.

 

Pojďme se nyní ponořit do charakteristik jednotlivých znamení:

      

Beran (Aries)

 1. března - 19. dubna

Pokud jsi narozená ve znamení Berana, tvým živlem je oheň. Často tedy oplýváš až neuvěřitelnou energií. Ráda vyhledáváš nové a náročné výzvy, které posouvají tvoje hranice. Jsi cílevědomá, ambiciózní a máš silný smysl pro spravedlnost. Doslova miluješ soutěživost, a to ve všech jejích podobách. Sama jsi optimista a ráda se dalšími obklopuješ.

 

       

Býk (Taurus)

 1. dubna - 20. května

Jsi Býk? Tvým živlem je tedy země. Nade vše si ceníš pocitu bezpečí a stability a ze všech sil se snažíš si tento stav v životě zachovat nebo se k němu dopracovat. Ve většině případů jsi oddaná a okolí pozná, že se na tebe může spolehnout. Díky tomu dotahuješ věci do zdárného konce a nápady snílků okolo proměňuješ ve střízlivější realitu. Na druhou stranu můžeš být někdy přehnaně tvrdohlavá a nemáš ráda velké změny.

 

       

Blíženci (Gemini)

 1. května - 20. června

Jsi narozená ve znamení Blíženců? Pak je tvým živlem vzduch. Ráda se stýkáš s jinými lidmi a miluješ společnost. Nejšťastnější jsi, když můžeš sdílet své nápady a zážitky s lidmi kolem sebe. Sama moc ráda mluvíš a tak máš tendenci mít schopnost vyjadřování a komunikaci velmi vysoko na seznamu svých priorit. Tvoje láska ke sdílení sebe sama s ostatními a nekonečný seznam nápadů mohou někdy působit nervózně, mnohdy vzrušeně a občas ti tvá nejlepší kamarádka řekne, že jsi prostě maniak (samozřejmě v tom dobrém smyslu slova).

 

       

Rak (Cancer)

 1. června - 22. července

Tvým živlem, pokud jsi právě Rak, je jak jinak než voda. Tvou alfou a omegou v životě je být potřebná, žádaná a užitečná. Máš velkou touhu být milována a oceňována v každém střípku tvého života. Právě tyto vjemy od okolí, pokud tam jsou, ti pomáhají navodit pocit bezpečí a celkově utváří tvoji identitu. Pohodlí domova je pro tebe velmi důležitý životní aspekt, jak v citovém, tak i fyzickém smyslu. Navíc máš talent na vytváření tohoto pocitu i pro lidi, kteří jsou ti blízcí.

 

       

Lev (Leo)

 1. července - 22. srpna

Jsi Lvice a tvým živlem je oheň, který v tobě žhne. Mnohdy máš tendenci chovat se téměř královsky. Máš také talent vnášet do vztahů, které jsou pro tebe důležité, žár a život. Mnoho Lvů bude mít velkou plejádu přátel, kteří je zbožňují, a ty to pravděpodobně nemáš jinak. Máš jakési přirozené charisma, díky němuž k tobě ostatní znamení často tíhnou. Jsi královna a tak jsi ráda středem pozornosti a hluboce si vážíš komplimentů a lichotek. Tvůj veselý a společenský přístup k životu způsobuje, že je příjemné být v tvojí blízkosti.

 

       

Panna (Virgo)

 1. srpna - 22. září

Narodila ses ve znamení Panny a tvým živlem je země. Máš organizovanou až analytickou mysl, takže je s tebou často radost si povídat. I když máš ráda spíše fantastické příběhy, okouzlující způsob, jakým je vyprávíš, dokážeš tyto příběhy učinit přesvědčivými. Jako Panna jsi přirozeně zvědavá a oplýváš darem všechno zkoumat - ať už jde o úkoly, nebo dokonce o lidi. Disponuješ skvělou pamětí a talentem pro intuici. Jsi tak vynikajícím členem týmu jak v pracovních, tak ve společenských situacích. Ráda spolupracuješ, i když tvoje někdy kritická povaha může ostatní rozčilovat, pokud tě úplně nepochopí.

 

       

Váhy (Libra)

 1. září - 22. října

Tvým živlem je vzduch. Jako žena, narozená ve znamení Váhy vzkvétáš, když jsou naplněny tvoje potřeby rovnováhy, spravedlnosti a stability. Jsi okouzlující bytost, která se vždy nějakým způsobem obklopuje smyslem pro krásu a harmonii. Tvojí vládnoucí planetou je Venuše, což znamená, že jsi pečující, starostlivá a často jsi ochránkyní utlačovaných. Pokud tě někdo donutí vystoupit z tvojí komfortní zóny, můžeš působit na ostatní trochu plaše až ztraceně. Navzdory své introvertnější povaze ale stejně miluješ dobrou výměnu názorů.

 

       

Štír (Scorpio)

 1. října - 21. listopadu

Narodila ses ve znamení Štíra? Pak je tvým živlem voda. Lidé tohoto znamení zvěrokruhu jsou bohužel často nepochopeni. Jsi poměrně odvážná, s intenzivní osobností a city, které se skrývají pod tvým malinko chladným zevnějškem. Jsi velice schopná a dokážeš s přehledem a sebejistotou dokončit velké a rozsáhlé projekty. Tvoje intenzita při řešení různých situaci znamená, že dokážeš překonat téměř všechny překážky, pokud se do svého úkolu skutečně položíš. I v nejvypjatějších chvílích neztrácíš svoji ostražitost. Občas však můžeš na své okolí působit tajnůstkářsky, uzavřeně a nezaujatě, zatímco ve skutečnosti pozorně sleduješ dění.

 

       

Střelec (Sagittarius)

 1. listopadu - 21. prosince

Ve znamení Střelce je tvým osudovým živlem oheň. Mezi svými kolegy si občas získáváš pověst filozofa s velkou schopností soustředění. To může být trochu překvapivé, protože jsi snílek a ráda objevuješ nové věci, touláš se světem a ochutnáváš všechny radosti života. Už od útlého věku ses musela naučit, jak svou energii usměrňovat, jinak by hrozilo, že se budeš vydávat až příliš mnoha směry současně. Často jsi zbrklá, chybí ti trpělivost a nesnášíš neúspěch. I když jsi věrnou přítelkyní, může pro tebe být obtížné se zavázat, protože je to v rozporu s tvojí touhou po svobodě a expanzi.

 

       

Kozoroh (Capricorn)

 1. prosince - 19. ledna

Jsi Kozoroh a tvým živlem je země. Máš talent uplatnit svou inteligenci a ctižádost v praktických záležitostech. Je pro tebe velmi důležitá stabilita a pořádek a to z tebe dělá dobrého organizátora. Dáváš si často velice vysoké cíle, kterých sice dosahuješ pomalu, ale cílevědomě a systematicky. Jsi obdařena bystrou intuicí a zodpovědností. Často na sebe také bereš těžké břemeno druhých - ať už dobrovolně, nebo jen proto, že jsi schopná to zvládnout. Je pro tebe velmi obtížné svěřit se s vlastními problémy a můžeš se také potýkat s depresemi, pokud se nenaučíš sdílet své pocity.

 

       

Vodnář (Aquarius)

 1. ledna - 18. února

Tvým živlem je vzduch. Máš svéráznou povahu a svých cílů dosahuješ často nenápadně a neortodoxně. Možná proto působíš na ostatní trochu jako podivín. Často právě proto, že se rozhodneš jít méně vyšlapanou cestou. Nicméně tvoje výsledky na základě pro někoho výstředních metod jsou překvapivě účinné. Máš také často nutkání se ujmout praporu pro větší dobro lidstva. Jsi nenáročná a tvoje svéráznost spolu se zvídavou povahou ti umožňuje rychle navazovat přátelství. Někdy, pokud se nesnažíš sama sebe motivovat, propadáš lenosti. Spousta vodnářů je také obdařena silným smyslem pro umění v různých podobách.

 

       

Ryby (Pisces)

 1. února - 20. března

Tvým živlem je bezpochyby voda. Jsi mystickým snílkem celého zvěrokruhu. Jako Ryba máš nesmírně pestrý vnitřní život - plný fantazie, magie a zázraků. Může pro tebe být obtížné tento vnitřní život sdílet s ostatními nebo nějak vyjádřit, což znamená, že jsi trochu introvert. Jsi upřímná, důvěryhodná a plná soucitu, ale máš tendenci být přehnaně důvěřivá, až naivní. Nenechávej se od ostatních zneužívat. Pod tvým klidným zevnějškem se skrývá intenzivní odhodlání, které ti pomáhá překonat všechny překážky, které se ti v životě postaví do cesty.

 

 

Symbolika, znamení a jejich význam prostupuje celým mým životem a můj náramek je toho důkazem. Máš to stejně? Nenech si ujít jedinečnou možnost mít stále u sebe znamení, které vyjadřuje jen tebe. To jaká jsi, co je pro tebe vlastní. A navíc jsou korálky, které budeš mít neustále na svém zápěstí, jednoduše nádherné…

 

Níže můžeš najít své znamení. Na výběr máš ze dvou vzhledů stříbrných korálků se souhvězdím. 

 

 

 

 

Číst článek
Srdce
Srdce

Ve starých dobách orientálních kultur se jako ozdoba používal břečťan, který je považován za původní formu symboliky srdce. Tato velice odolná a trvalá rostlina sloužila jako dokonalá představa „lásky až hrob“.


Již 3000 let před naším letopočtem byl list břečťanu vyobrazován na starověkých nádobách, na nichž symbolizoval milostné výjevy. Z Orientu se postupně dostala tato symbolika do Evropy, kde ji převzali Řekové a Římani. Na řeckých vázách byla symbolika srdce vyobrazena v podobě listů vinné révy, jenž je spojována s bohem Dionýsem, bohem úrody a plodnosti, který byl znám svým nespoutaným milostným životem. O přeměně zeleného listu do dnešní podoby červeného srdce se postaral středověk, a především evropská milostná literatura.

Symbol srdce bývá nejčastěji vyobrazován v červené barvě a je plný emocí, které jsou spojeny s jeho příběhem. Skládá se ze dvou zrcadlově stejných částí, které jako by symbolizovaly dva milence, muže a ženu, a jejich spojení v jeden dokonalý celek.

Různé vzpomínky a životní okamžiky, které si ve svém srdci nosíme, můžeme spojit s darováním šperku se symbolem srdce. Přívěsky či korálky zdobené symbolem srdce vyjadřují náklonnost tomu, komu jej darujeme. Jako bychom darovali kus svého já. Milostné dvojice si často darují přívěsek s jednou půlkou srdce na znamení lásky mezi nimi. Tyto dvě půlky pak tvoří celek a představují jejich vztah.

Klenot s touto symbolikou je znám napříč generacemi. Symbol srdce není populární pouze u mileneckých dvojic. Náramek či náhrdelník zdobený přívěskem se srdíčkem,  je často darován například děťátku  při narození. Rodiče, tak dávají svému malému novorozeňátku najevo svou věčnou lásku. Šperkem se symbolem srdce uděláte zajisté radost i babičce či mamince, dáte jim tak najevo, že je nosíte ve svém srdci.

Šperky se symbolem srdce v sobě ukrývají příběhy lidí. Příběhy o lásce, životní síle a energii, která je v srdci ukryta. Ukryjte i vy svůj příběh do korálku se symbolem srdce a ozdobte si ruku krásným náramkem.

 


Podívej se na stříbrné korálky a přívěsky se symbolem SRDCE:

 

Číst článek
Motýl
Motýl

 

Přijdou Ti někdy motýli jako stvoření z jiného světa? Možná nejsi daleko od pravdy. Mimo jeho nevinného a elegantního třepotání křídly je motýl znamením transformace a změny. Staří Řekové dokonce věřili, že motýl je lidská duše v přestrojení, která cestuje mezi světy a podvědomě nám chtějí něco říct. Ona změna může být pouhou maličkostí, která ti zpříjemní den nebo něco, co ti doslova změní život. Pojďme se tady podívat na to, co nám různě barevní motýli mohou do života přinést.

 

Červený motýl

Podle prastaré indiánské tradice je spatření červeného motýla znamením velmi důležitých, až životních změn a proto vyžaduje určitý respekt. Při zpozorování červeného motýla buď tedy zvlášť opatrná. Brzy zjistíš proč. Čeká tě něco velkého! Motýla červené barvy můžeme také považovat za anděla strážného, který na nás dohlíží.

 

Oranžový motýl

Zpozorování oranžového motýla je obvykle známkou toho, že bys měla zůstat aktivní a optimistická. Změna, která právě přihází je totiž nová příležitost a měla bys ji vzít za pačesy a dostat tak z této situace maximum. Může to být povýšení nebo nová práce, nový romantický partner nebo přítel.

 

Zelený motýl

Zeleného motýla považuj za znamení štěstí, hojnosti a růstu. Ukazuje nám, že jsme na správné cestě a navede nás ke správnému rozhodnutí. Může být také symbolem lepších zítřků, co se týká tvého zdravotního stavu nebo tvého bohatství. Pokud se zelený motýl objeví u tebe doma, je to pro tebe velké štěstí, třeba neočekávaná příjemná zpráva, úspěch, žádost o ruku či těhotenství.

 

Žlutý motýl

Znamení žlutých motýlů se poměrně těžko dají vyložit, protože předpovídají náhlou změnu v životě. Námořníci, kteří před naloděním spatřili žlutého motýla, předpokládali, že to bude jejich poslední cesta. Ve skutečnosti jim tento pocit pomáhal, protože byli ostražitější a připravení čelit jakékoliv výzvě a při řešení problematické situace byli kreativnější.

 

Modrý motýl

Tito okouzlující motýli jsou považováni za nositele splněných přání a snů. Modrý motýl Ti také poskytne ochranu před zlou magií a škodlivými duchy, nebo špatnými vlivy, kterým bys mohla být v budoucnu vystavena. Tak se neboj, roztáhni křídla a leť.

 

Hnědý motýl

Motýli v barvě země jsou znamením důležitých, a nutno podotknout obvykle dobrých zpráv. Něco, na co čekáš už hodně dlouho, se konečně naplní. Někdy to chce jen trpělivost a může to znamenat nový začátek. A ještě jednou - nemusíš se bát. Jedná se o dobré zprávy.

 

Fialový motýl

Fialový motýl znamená zásah z hora. Pokud tyto vzácné druhy spatříš, je to jasné znamení. Cestu ti zkříží velmi bohatý, ctnostný a štědrý člověk, který tě v životě posune dál. Když je život příliš tvrdý, nebo čelíš velmi důležitému problému – to zahrnuje i zdraví – spatření fialového motýla je znamení o uvolnění z těžkého břemene.

 

Černý motýl

Černí motýli jsou obvykle chápáni jako špatné znamení a říkají, abychom obrátili svou pozornost k sobě samému. Pokud spatříš černého motýla, měli byste počítat s náhlou změnou nebo koncem určité éry. Rozchod, změna vztahů, stěhování… Ovšem pozor, může to být i změna k lepšímu! Prvotní rozčarování ze ztráty např. zaměstnání, ve kterém jsi nespokojená, Ti může otevřít dveře do úplně nového života.

 

Bílý motýl

Bílí motýli naznačují přítomnost zesnulého milovaného člověka, který je Ti nablízku, aby Tě chránil a vedl. Symbolizují život a smrt. Dávné tradice nám proto radí, abychom se poradili s našimi mrtvými předky o tom, co se nám snaží říct. Podle některých domorodých kmenů jsou bílí motýli znamení nezávislosti a štěstí. Všichni se však shodují na tom, že se jedná o velmi silné znamení, které souvisí s našimi předky. Možná je načase vyřešit dřívější křivdy, které Ti zasahují do života.

 

Podívej se na šperky se symbolem MOTÝLA. 

Číst článek
Strom života
Strom života

 

Strom života má ve světových kulturách tak významné postavení, že se objevoval už od starověku v uměleckých dílech téměř ve všech koutech světa. Co přesně strom života představuje? Odpověď se pro tebe pokusím rozklíčovat v tomto článku. Půjdeme po stopách jeho vzniku, podíváme se na jeho význam a také na to, v jakých podobách si tento symbol můžeme dopřát dnes.

 

Historie symbolu Stromu života

Strom života má hluboké starobylé kořeny, podobné kořenům samotného stromu. Archeologové nalezli nejstarší vyobrazení tohoto symbolu v Turecku a datovali ho do doby 7000 let př. n. l. Strom života se objevuje také ve starověké keltské kultuře, kde si Keltové stromů velmi vážili. Například při obměně lesů na pole rituálně nechávali uprostřed stát jediný strom a po generace pak využívaly úkryt tohoto stromu k pořádání setkání a obřadů. Keltové skutečně věřili, že stromy jsou moudré, mystické živé bytosti, a jejich nezměrná úcta a schopnost porozumět přírodě je vedla k tomu, že ve své kultuře používali stromy jako stěžejní symbol všeho. V křesťanství také najdeme prvky Stromu života, protože v Bibli je tento symbol zmiňován jako strom, který roste v rajské zahradě.

 

Za reálný strom života se dnes považuje přes 400 let starý strom v Bahrajnské poušti a mnozí věří, že tento strom stojí na původním místě rajské zahrady. Uprostřed krajiny, ve které vůbec nenarazíte na vodu, je jediným stromem široko daleko a jeho kořenový systém sahá do hloubky přes 50 metrů.

 

Deset věcí, které strom života představuje

 

 1. Jednota a spojení

Pokud budete pozorovat symbol Stromu života, uvidíte, jak se hluboké kořeny rozrůstají do všech směrů a zároveň větve stejným způsobem sahají k nebi. Toto představuje způsob, jakým jsi ty i všechny živé bytosti propojeni s Matkou Zemí i s vesmírem. Naše fyzická těla potřebují Zemi, aby nás vyživovala, a zároveň naše duše pochází z vesmíru a vrátí se k němu, jakmile naše těla zaniknou.

 

 1. Rodina a její kořeny

Všimni si, jak Strom života připomíná velký rodokmen. Představ si samu sebe jako kmen stromu. Kdybys zmapovala všechny své předky, a to po desítky generací zpět, rodokmen tvojí rodiny by nakonec vypadal jako obrovský Strom života, který by představoval stovky a stovky lidí, kteří se spojili, aby vytvořili právě tebe. Není to hluboká myšlenka?

 

 1. Osobní rozvoj

Nejsilnější stromy na světě - jako například Strom života v Bahrajnu - přečkaly i ty nejsilnější bouře a ve skutečnosti je tyto bouře posílily. Kořeny stromů sahají hluboko pod zem nejen proto, aby hledaly vodu, ale také proto, aby v případě silného větru pevně ukotvily celý strom v zemi. To vysvětluje, proč strom života představuje osobní růst, tedy čím silnější bouře, tím silnější strom.

 

 1. Prosperita

Staří Keltové dobře věděli, že tyto obrovské stromy, které stály uprostřed jejich polí, poskytovaly nejen místo k setkávání, ale také potravu, stín a úkryt pro ptáky a další zvířata. Uvědomovali si, že stromy umožňují lidem prosperovat a že bez stromů by lidský život nemohl vzkvétat. Jejich Strom života tedy také symbolizuje veškerou obživu a prosperitu, kterou stromy poskytují lidem i samotné Zemi.

 

 1. Zázemí

U Stromu života souvisí tento význam se zdánlivě nekonečnými kořeny stromu. Z vědeckého pohledu dnes víme, že čím hlouběji kořeny stromu sahají, tím jsou kořeny i celé stromy odolnější vůči nepřízni počasí. Podobně i my lidé musíme žít s úctou k Zemi a ke svému fyzickému tělu. Tím posilujeme své kořenové čakry a dodáváme si pocit stability, abychom mohli žít spokojeně bez ohledu na to, co před nás život postaví.

 

 1. Koloběh života

Díky úctě k velkým stromům Keltové chápali životní cyklus stromu v průběhu ročních období jako paralelu života, tedy zrození - smrt - znovuzrození. Můžeme si jej vyložit různě. My všichni procházíme obdobími osobního a osobnostního růstu, kdy máme pocit, že vše, o co se snažíme tak nějak umírá, abychom na druhé straně této smrti nalezli pocit obnovené naděje a sebedůvěry.

 

Tento životní koloběh samozřejmě představuje také fyzický lidský cyklus zrození, smrti a poté, pokud věříte, znovuzrození v podobě reinkarnace nebo nového života v duchovním světě. Strom života představuje tedy i nesmrtelnost - vzpomeňte si, jak stromy produkují semena, která vytvářejí nové stromy i poté, co původní strom zemřel.

 

 1. Přizpůsobivost

Pokud pěstuješ strom na stinném místě, všimni si, že se jeho listy otáčejí směrem ke slunci. Pokud stromu stojí v cestě nějaký předmět, strom jej obejde nebo pohltí. Pokud vlivem bouřky nebo větru přijde o část koruny, zbylé větvě svým směrem růstu vyváží časem tento úbytek. To je důvod, proč neexistují dva stejné stromy. Tedy i tobě jako člověku se pravděpodobně nebude dařit, pokud budeš mít příliš striktní očekávání od života bez schopnosti se otočit, něco pohltit nebo obejít, stejně jako strom.

 

 1. Moudrost

Tento konkrétní význam Stromu života nás přivádí zpět ke Keltům, protože právě ti věřili, že stromy jsou živé, moudré, mystické bytosti. Jejich kultura si moudrosti stromů velmi vážila, a tak se jejich Strom života stal symbolem určitého vyššího vnímání a inteligence, než je ta naše.

 

 1. Jedinečnost a individualita

Jak už jsem psala výše, žádné dva stromy nejsou stejné. Stejně jako lidé, i každý strom roste naprosto jedinečným způsobem, přes různé potíže a vlivy prostředí. Strom života tak může představovat i tvoji krásnou jedinečnost: Ty, tvůj původ, jedinečná výchova, stejně jako tvoje záliby, zkušenosti, klady i zápory a celý vesmír dalších aspektů, který nikdy nebude totožný s žádným jiným člověkem na světě.

 

 1. Hojnost a blahobyt

Když přijde podzim, stromy se nebojí ztráty listí. Nedrží se listů v obavách, že jim nikdy nenarostou nové. Řízeny láskyplnou moudrostí Země, stromy každý podzim s grácií pouštějí své listy a na zimu se obnažují v naprosté důvěře, že na jaře jim znovu narostou listy, plné života. Strom života Tě tak může naučit, že hojnost je všude kolem tebe a že nemusíš hromadit svůj majetek ze strachu ze ztráty.

 

Strom života jako překrásný šperk

 

Pokud rezonuješ s nesčetnými duchovními významy Stromu života, nebo máš jen úctu k přírodě a všemu živému, pravděpodobně ti bude velice příjemné nosit tento symbol stále u sebe, případně jej mít často na očích. Už jen pohled na Strom života ti může připomenout jeho krásný, nekonečný význam, což může zvýšit tvoje pozitivní vibrace a uklidňovat tě při nepřízni osudu.

 

Není nic lepšího, než si ozdobit své zápěstí tímto nádherným symbolem, který ti s úctou připomene tvou věčnou přirozenost i teplo, lásku a jedinečnost. Moje kolekce korálků na náramek Strom života je tu pro tebe.

 

Podívej se na stříbrné korálky a přívěsky se symbolem STROM ŽIVOTA.

 

Číst článek
Nekonečno
Nekonečno

 

Mystický symbol Nekonečna má svůj původ ve starověkém Egyptě. Had nebo drak požírající si vlastní ocas, nazývaný také uroboros, symbolizuje nekonečný návrat konce k začátku. První zmínky byly již v podsvětních knihách i pohřební ikonografii. V některých náboženstvích je symbol nekonečna chápán jako znovuzrození či symbol reinkarnace. Tedy život, co nikdy nekončí.

V dnešní moderní době je však význam symbolu nekonečna chápán jinak. Do symbolu ve tvaru ležaté osmičky je vryt koloběh života. Všechno jednou končí a znovu začíná, to je odkaz, který v sobě tento symbol nese. Je v něm zobrazen celý náš život. Jeho minulost, současnost i budoucnost. Naše bytí bez začátku a bez konce.

Další význam tohoto mystického symbolu je představa o rovnováze. Jeho zobrazení v černobílé podobě je spojeno se symbolikou Jin-Jang. Dualita věcí, které se doplňují v jeden celek. Balanc, který je potřeba ke spokojenému životu.

Perfektní dárek pro někoho, na kom vám opravdu záleží. Obdarovat blízkou osobu šperkem se symbolem nekonečna značí lásku, pevný vztah nebo přátelství, které nikdy neskončí. Náramky či náhrdelníky s tímto symbolickým korálkem vyjadřují hluboké city k druhé osobě. Nehynoucí lásku, pevný vztah či trvalé přátelství. Symbolika „nekonečného“ šperku se také hodí k příležitostí přivítání nového potomka, kdy je novorozeňátku dán do vínku život bez konce, a tím myšlen dlouhý spokojený život.

Nosit šperk se symbolem nekonečna znamená věřit, že pokud něco končí, něco nového naopak začíná. Ve šperku je zobrazena vaše touha ukázat světu své nikdy nekončící limity a odstranit ze svého života negativní vlivy. Touha po novém začátku a zapomenout na vše špatné, co bylo.

Nekonečno zůstane záhadným symbolem ve tvaru ležaté osmičky, jehož mystický význam lidstvo doslova přitahuje. Ozdobte své zápěstí náramkem doplněným o korálek s mystickým symbolem nekonečna a buďte otevřená novým začátkům.

 


Podívej se na šperky se symbolem NEKONEČNA.

Číst článek
9 položek celkem