UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené může dojít k pozdější expedici zásilek v termínu 7.-19. června.

Tajemství jednorožce: Proč nás fascinuje po celá staletí

Jednorožec, mýtický tvor s podobou koně s jedním rohem uprostřed čela, má bohatou historii v mytologii a legendách po celém světě. Jako symbol má bohatou a různorodou historii sahající od starověkých mýtů až po moderní popkulturu. Výklady jeho symboliky se mohou lišit, ale obvykle zahrnují prvky čistoty, síly, tajemství a duchovní transformace. V antických textech byl jednorožec zpravidla zobrazován jako divoké, ale nádherné zvíře, které bylo téměř nemožné chytit. V křesťanské tradici se stal symbolem čistoty a nevinnosti, spojovaným s pannami a Pannou Marií. Jeho jedinečný roh měl podle legendy léčivé vlastnosti a byl považován za mocný talisman. V moderní době se jednorožec stal populárním kulturním symbolem, často zobrazovaným v literatuře, filmech a umění. Jeho obraz bývá využíván k vyjádření jedinečnosti, kreativity a fantazie. V populární kultuře se stal symbolem dětských snů a magického světa, který je plný zázraků a nekonečných možností.

Jednorožec je zobrazován jako bílé zvíře, což zdůrazňuje jeho spojení s čistotou a nevinností. Navzdory své spojitosti s čistotou je jednorožec i symbolem síly a moci. Středověké legendy říkají, že roh jednorožce měl tu moc neutralizovat jed a léčit nemoci. Jednorožec byl a je považován za nedosažitelné zvíře, což z něj činí symbol touhy a tajemství. Jeho lov byl vyobrazován jako mimořádně obtížný úkol, což symbolizovalo lidskou touhu po něčem nedosažitelném a vzácném.

Šperky s motivem jednorožce jsou vyráběny s důrazem na detail, aby co nejlépe vystihly eleganci a magii tohoto mýtického tvora. Slouží jako talismany, které své nositelce připomínají důležité hodnoty, jako je čistota, síla a duchovní růst. Darování šperků s jednorožcem bývá často spojováno s nadějí, fantazií, ochranou a vírou v zázraky. 

Naše šperky se symbolem jednorožce

 

Jak si symbolický náramek sestavit?

Dozvíš se v našem jednoduchém tutoriálu.

Zobrazit
Symbol Anděl